Jak mój kuzyn może zostać milionerem?

Opowiem Ci historyjkę mojego kuzyna , który jest menadżerem w restauracji z egzotyczną żywnością w dużym mieście.

Właściciel restauracji, nazwijmy ją Bajka pewnego razu rzekł do swego menadżera, który jest jednocześnie szefem kuchni:

Słuchaj Ted, wykupiłem licencję na sprzedaż produktów w naszej restauracji na  zasadach soft marketingu. Kupiłem tez specjalny program komputerowy do szybkiego wprowadzania danych i obliczania wynagrodzeń. Sporo mnie to kosztowało.

Od jutra będziemy sprzedawali klientom nasze produkty po cenach zmniejszonych o 30%.

Warunkiem jest zapisanie się w naszym systemie komputerowym i wykupienie produktu (czyli jedzenia w restauracji, na wynos, z dostawą kurierską do domu) za 500 punktów miesięcznie.

Każdy produkt żywnościowy ma swoją wartość punktową (bo system jest międzynarodowy). W Polsce 1 punkt  równa się 1 złotemu.

Jeżeli się zapiszesz do klubu to otrzymasz swoje ID (numer identyfikacyjny), który należy okazać w kasie po spożyciu posiłku.

Czy rozumiesz  o co chodzi , pyta szef Bajki?

Jasne, mówi Ted. Wchodzę w to, bo zawsze 70 % nie równa się 100%

To jednak nie wszystko. Możesz na swoje ID zaprosić innych ludzi (rodzinę , znajomych , nawet obcych), którzy powołując się na numer Twojego ID też będą mogli jeść u nas taniej. Fajne?

Oczywiście, że tak, zyskamy sporo nowych klientów szefie, mam już sporo pomysłów.

To jeszcze nie wszystko. Za obrót miesięczny Twój i Twoich klientów , w wysokości co najmniej 500 punktów otrzymasz premię w wysokości 5%.. Jeżeli nie zrobisz obrotu na co najmniej 500 punktów nie będzie system naliczał Ci 5% premii. Jasne?

O jej coraz więcej mi się to podoba.

Jednak to dalej nie wszystko. Możesz zaprosić do swojej grupy inne osoby , które zadeklarują, że też będą razem ze swoimi znajomymi jadali u nas za 500punktów miesięcznie. Jeżeli to uczynią to i oni otrzymają premię w wysokości 5 % miesięcznie.

Ty już wtedy otrzymasz 5% od całego obrotu Twojej grupy.

Nie muszę dodawać , że Twój zarobek wzrośnie tak bardzo , jak duża grupę klientów zdołasz wprowadzić do klubu.

Klient tylko kupuje taniej a klubowicz zarabia dodatkowo 5% od obrotu. Czy dotąd wszystko jest dla Ciebie Ted jasne?

Oczywiście. Do klubu namówię kelnerkę, moją rodzinę moich znajomych. Zorganizujemy dostawy zbiorowe do zakładów, szkół, uczelni (kanapki dania ciepłe itd.), zatrudnimy kurierów.

Jak powiedział tak zrobił. Szybko rosła grupa klubowiczów, bo każdy chciałby jeść tanie i jeszcze na tym zarobić niezłe pieniądze.

Kiedy interes się rozkręcił i Ted miał już wielu klubowiczów, szef Bajki powiedział:

Dobrze nam idzie wprowadzam następujące bonusy za osiągnięcia klubowiczów:

– Jeżeli klubowicz osiągnie obrót 30 000 punktów otrzyma od firmy luksusowe auto.

– Jeżeli klubowicz osiągnie obrót 50 000 punktów  to firma zafunduje mu wczasy, wraz z rodziną w egzotycznym miejscu.

– Jeżeli klubowicz osiągnie obrót 100 000 punktów to firma zafunduje mu po raz drugi wakacje w bardzo ekskluzywnym miejscu, także łącznie z rodziną.

-Jeżeli klubowicz osiągnie obrót 200 00 punktów to zostaje zapisany do programu Nowy Dom.

– Jeżeli klubowicz osiągnie obrót 1600 000 punktów to otrzyma od firmy klucze do Nowego Domu.

Ted, czy to jest dla Ciebie jasne?. Będzie Cię to kosztowało trochę pracy, ale zastanów się i pomyśl. Tylko na początku ta praca będzie bardzo trudna, bo trzeba sporo się nagadać aby ludzi przekonać do naszego programu. W pewnym momencie, nie będziesz miał już wpływu na to jacy klubowicze dołączą do Twojej grupy.

Cała praca to: jesz taniej i opowiadasz o tym innym ludziom.

Zauważ też, że tylko na początku jedzenie będzie Cię kosztowało z własnego portfela. Późnie dochód przewyższy koszt miesięcznego żywienia, masz je po prostu za darmo. Prawda? Pyta szef.

Zarobione przez Ciebie pieniądze będą trafiały do wirtualnego portfela i od następnego miesiąca będziesz z nimi robił co będziesz tylko chciał.

System klubowy nie zmusza do prowadzenia działalności gospodarczej i w związku z tym nie będziesz się rozliczał z Urzędem Skarbowym.

System  Softmarketingu w pokazanym powyżej przykładzie nie jest dziś już nowością .  W najbliższym czasie bardzo wiele firm sprzedażowych będzie z niego korzystała. Przedsiębiorcy odkryli na nowo, że jest to doskonały sposób dystrybucji  produktów i usług.
Cenią sobie niskie koszty zatrudnienia oraz elastyczność, jaka wiąże się z dystrybutorami.
Firmy stają się bardziej rentowne z powodu niskich kosztów stałych.

Rośnie klasa średnia w branży oraz pojawia się coraz więcej milionerów.

Korzyść jest obustronna. Kupujący ma tańszy produkt i szansę na wielkie profity a właściciel produktu nie musi wydawać olbrzymich pieniędzy na reklamę i ma coraz większe obroty.

W dobie Internetu branża szybko rozwinie się na obce kraje. Wielki jest rynek zbytu na wschodzie i Azji.

Mój kuzyn i jego szef są dziś bardzo zadowoleni, że kiedyś ktoś im podpowiedział o możliwości prowadzenia restauracji poprzez sieć.

Jeżeli podoba Ci się działalność jaką przedstawiłem powyżej to napisz swój komentarz.

Jeżeli dotrwałeś ze mną do końca to Ci powiem,  że  opowieść   o kuzynie , który mógłby zostać milionerem oraz o jego wspaniałym szefie Bajki , jest niestety tylko wirtualną bajką napisaną w oparciu o realną możliwość. Szkoda, że to tylko bajka. Przepraszam, jeśli Cię zawiodłem. Znam jednak sposób jak tą bajkę zamienić w rzeczywistość i jeśli Cię to interesuje to napisz do mnie:

geniazenon@o2.pl

Pozdrawiam Zenon Filipowski

Facebook Comments

2 Replies to “Jak mój kuzyn może zostać milionerem?”

  1. Witaj Zenonie, po raz drugi w bardzo prosty sposób przedstawiłeś ideę softmarketingu, gdzie każdy rozumie jak można w łatwy i wygodny sposób budować swój biznes, nie na ludziach a z ludźmi. Pozdrawiam Ciebie

    1. W podanym przykładzie, chciałem przybliżyć jakie możliwości kryją się w prostym działaniu , jak działa w przybliżeniu przykładowy plan marketingowy, żeby czytelnik uwierzył, że to jest bardzo proste działanie. Po prostu aby ludzie nie komplikowali łatwych czynności. Każdy może sobie w przybliżeniu obliczyć co go może naprawdę spotkać , jeżeli będzie stosował system jaki dana firma proponuje.
      Dziękuję za komentarz . Pozdrawiam Cię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *