Pierwszy krąg

Marketing sieciowy nazywają lekko  szalonym, fascynującym i frustrującym. Jedno jest pewne wszystko zaczyna się od Ciebie. Ty i  tylko TY decydujesz jak potoczy się budowa Twojej sieci, czyli twojego zespołu.

Jeżeli nie zbudujesz w sposób właściwy swojego zespołu, jeżeli nie zostaną wystarczająco partnerzy bogaci, to o wszystko zło będą obwiniali Ciebie.

Nie jesteś kierownikiem. ale musisz kierować armią ochotników…

Ty , jako lider zawsze musisz podążać przodem, musisz sprawdzać co działa na korzyść zespołu, sprawdzić jak to działa i podzielić się tą wiedzą z pozostałymi członkami zespołu.

Jesteś unikalną kombinacją mentora, nauczyciela, doradcy i partnera.

Ludzie nie pracują dla Ciebie lecz dla siebie. Jednak to co robią ma oczywisty wpływ na wyniki i przychód Twój i zespołu.

Zanim  zbudujesz sieć , niestety musisz najpierw zadbać o rozwój osobisty Twoich ludzi, bo dopiero oni zbudują odpowiednia strukturę.

Nastawienie.

Przysłowie mówi, że „nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło” –   zatem zawsze bądź optymistą a jeśli tego nie potrafisz… to się naucz.     To jest po prostu stan  umysłu i ma on  więcej wspólnego z sukcesem aniżeli jakakolwiek inna rzecz na świecie.

Stan naszego umysłu ma wpływ na nastawienie, a ono określa działania , które podejmujemy albo których nie podejmujemy.

Jeżeli wierzysz, że oferujesz wspaniałe możliwości… to oczekujesz, że członkowie twojego zespołu będą się coraz bardziej rozwijać. I prawdopodobnie tak się stanie.

Kiedy pokazujesz ludziom, że oczekujesz od nich wspaniałych rzeczy… inspirujesz ich i pomagasz im rozwinąć pewność siebie , której potrzebują, aby tego wszystkiego dokonać. Oczekiwania są bardzo potężnym narzędziem w twoim arsenale przywódcy.

Jeśli będziesz miał negatywne nastawienie, to każde, nawet małe wyzwanie, zamieni się w przeszkodę, zabójczą dla rozwoju zespołu.

Ludzie , którzy skupiają się na narzekaniach nie budują biznesu. Natomiast pozytywne nastawienie pozwoli ominąć przeszkody.

Jedyną metodą utrzymania pozytywnego nastawienia jest codzienna praca nad sobą..

Pomocne w tym będą książki, wideo, audio, wydarzenia zbiorowe, ludzie myślący pozytywnie itd.

Nie bój się porażek. Nawet wielokrotne ponoszenie porażek, zanim uda się osiągnąć cel, to zdobyta siła charakteru , która pozwoli od nowa startować do przyszłej siły i triumfu w osiągnięciu  celu.

Potęga marzeń.

W biznesie często rozmawiamy o naszych marzeniach. Jest to konieczne, ponieważ to dzięki nim znajdujemy czas, stawiamy czoła lękom i nie poddajemy się w trudnych sytuacjach.

Codziennie dokarmiaj swoje marzenia. Musisz w nie wierzyć. Buduj swoje marzenia, nie cudze.

Poczuj je, zobacz je, posmakuj, Narysuj sobie mapę swoich marzeń i często powracaj do nich w podświadomości.

Twoje marzenie powinno być wielkie.

Publiczna deklaracja twojego marzenia pomoże ci pozyskać do zespołu ludzi, którzy ci pomogą.

Za to ci płacą?

W legalnym marketingu sieciowym nie liczymy kosztów szkolenia czy opłat dla osoby rekrutującej. Dostajemy wynagrodzenie wyłącznie za wypracowany wolumen sprzedaży i usług dostarczonych końcowemu klientowi. Czyli, że wielkość twojego zarobku jest ściśle powiązana z wielkością sprzedaży twojej organizacji.

Jeżeli twoja firma wytwarza jakiś produkt, to w żadnym wypadku nie możesz korzystać z tego produktu od konkurencji. Musisz być najlepszym swoim klientem i kupować od siebie.

Nie tylko kupuj od siebie, ale kupuj go bardzo dużo a przynajmniej tyle ile wynosi limit do aktywacji. Kupując dużo produktów, to doskonale je poznasz. Możesz więc opowiadać historie o sobie jakich doznałeś używając swoje produkty.(np. jak wpłynęły na poprawę twojego zdrowia).

Im bardziej przekonująca będzie twoja historia tym większą uzyskasz sprzedaż.

Wielki błąd popełniają ludzie, którzy narzekają, że są biedni i nie stać ich na kupowanie produktów.

Pamiętaj, to jest Inwestycja i z reguły najtańsza inwestycja, która może dostarczyć ci krocie. O ile wytrwasz.

Prawdą jest, że nie każdy nadaje się do prowadzenia własnego biznesu i bycia swoim własnym szefem. Jednak twoje produkty są dla każdego.

Nie próbuj zmuszać ludzi do czegokolwiek. Możesz tylko informować o możliwościach, a klient sam musi decydować czego chce. Czy chce produktu, czy uczyć się jak budować swój biznes.

Naucz się liczyć oraz jak przekazywać tą wiedzę innym. Każdy w biznesie chce zarobić i od ciebie powinien dowiedzieć się jak to może osiągnąć.

Praca i działania, które przynoszą dochód.

Zastanów się.

Pracujesz 48 godz. tygodniowo i za pracę w ciągu całego miesiąca zarabiasz  , powiedzmy 3000zł. Czyli za 192 godz. Zarabiasz jakąś kwotę np. te 3000zł

Częste pytanie a ile mógłbym zarobić pracując we własnym biznesie po 4 godz. tygodniowo?. Oczywiście przynajmniej tyle samo. Jak to jest możliwe aby pracując 4 godz. Zarabiać tyle samo. To jest po prostu nie możliwe w pierwszym etapie budowania sieci. Przemyśl to.

Natomiast jeśli twoja sieć się rozwinie do sporej ilości partnerów aktywnych , to możesz nawet nic nie robić i zarobisz to o czym marzysz. Są na to sposoby. Są na to systemy. Są na to odpowiednie plany marketingowe, ale na początku musi być praca i nauka tego co napisałem wyżej.

Dziś dla nowych biznesmenów są ułatwienia w postaci działania w trybie online. Firmy organizują nieustanne szkolenia przez Internet i Ty w dowolnym dla siebie czasie korzystasz z nich.

To jest ta nauka. W domu , w ciepełku, w chwili wolnej , uczysz się jak budować swój zespół w sieci. Tego nie nauczy cię żadna nawet najwyższa uczelnia. Jednorazowo udział w szkoleniu mogą brać udział wszyscy z twojej grupy, każdy w swoim domu. Jednocześnie, w jednym czasie,  mogą z tej uczelni korzystać nawet tysiące ludzi z całego świata. I tak to się dzieje już dziś.

Nie każda firma ma tak rozbudowany system szkolenia swoich partnerów. Szukaj więc takiej a szybciej będziesz budował swój biznes w marketingu sieciowym.

Twoją rolą, lidera, jest wskazywanie drogi, sposobu jak dostać się na takie szkolenie. Zabieraj więc tam swoich ludzi a szczególnie kandydatów na przyszłych biznesmenów.

Budowa od podstaw.

Budowanie biznesu można porównać do drzewa, które ma korzenie. Główny korzeń rośnie głęboko w ziemi i dostarcza wodę i substancje odżywcze,  niezbędne dla wzrostu. Im głębiej sięga korzeń tym większe rośnie drzewo.

Ta sama zasada dotyczy duplikacji.

Jako lider musisz zadbać o to aby twój zapał przenosił się w dół organizacji, na niższe szczeble. Uczynisz to pomagając swoim osobom z pierwszej linii, z pierwszego kręgu. Pomagasz im  uczyć ich swoich nowych partnerów. Pomagając im , budujesz także swoje relacje , przekazując niżej swój entuzjazm i umiejętności.

Ogromną zaletę przy duplikacji biznesu mają ewenty. Dzisiaj podstawa budowania biznesu jest praca w Internecie – online. Poznajesz nowych ludzi, rozmawiasz z nimi, przekazujesz im swoją wiedzę ale nie masz z nimi kontaktu osobistego. Brakuje tego ciepła dotyku przyjaciela. Taki kontakt jest zimny. Dopiero jadąc na ewent masz szansę tego przyjaciela dotknąć, przywitać się z nim , przytulić, spojrzeć mu prosto w oczy i zapytać jak się ma.

Najważniejsze zdanie o duplikacji w marketingu sieciowy brzmi „nie ważne czy coś działa, tylko czy można to zduplikować”.

Spotkania czy ewenty dają taką możliwość.

I jeszcze jedno. Na takich spotkaniach, ewentach , masz szansę spotkać swoich liderów na żywo, swoich idolów, właścicieli firmy. Możesz ich dotknąć, przytulić, zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe . Odpowiedzą Ci na palące pytania, dadzą wskazówki co masz dalej robić aby szybciej budować swój biznes.

Wyjeżdżając do domu jesteś bogatszy o nowe doznania. Zdobyłeś wiedzę, poprawiło ci się nastawienie, zmieniłeś swoją postawę sposób zachowania, rozwinąłeś umiejętności, zbudowałeś zaufanie do firmy, przyjaciół z biznesu i w ogóle do ludzi.

Posłuchasz historii sukcesu, podszkolisz się w zakresie wiedzy o produktach, zdobędziesz zdolności przywódcze.

Firma daje ci wsparcie we wszystkich dziedzinach budowy biznesu w zakresie twojej działalności.

Ja jestem już starym  człowiekiem. Moja młodość przypadła na czasy wprost nie do pomyślenia o dzisiejszych możliwościach technicznych. W jednej chwili, jednym mailem możesz wysłać list do tysięcy osób. Na szkoleniu poprzez Internet (komputer czy smartfon) może być jednocześnie niezliczona ilość osób z całego świata.

W jednej sekundzie tysiące osób dowiadują się o swoich zarobkach, które firma jednocześnie przesłała do twojego banku  .

Kurierzy dostarczają ci produkty, zamówione przez Internet wprost pod drzwi.

Inaczej to robiliśmy dawniej. Szkoda czasu aby do tych spraw wracać , chyba, że to kogoś bardzo interesuje, to mogę opowiedzieć.                                                                                                                                                                                          

Liderzy.

Budując biznes musisz uwzględniać ilość liderów w twoim zespole. Brak liderów może spowodować, że grupa upadnie. Liderzy tworzą nowych liderów. Lider nie musi być wyższy rangą. Powinien mieć pozytywne podejście, rozwijać się i chcieć pracować. Twoim zadaniem jest uczyć się w oparciu o doświadczenie tej osoby. Ona sama popełniła wcześniej  błędy , które teraz grożą tobie. Możesz więc je ominąć słuchając lidera.

Bądź wzorem dla innych

W biznesie najważniejszym zobowiązaniem , jest samemu odnosić sukcesy.

Następnie wspierać ludzi, którzy są pod tobą, w ich dążeniu do sukcesu.

Prawda jest taka, że nie jesteś w stanie pokazać ludziom jak uzyskać konkretną rangę, jeśli sam do tego nie doszedłeś. W rzeczywistości sam musisz mieć świetne rezultaty.

Pracuj nad pierwszą linią (pierwszym kręgiem) a po czasie zobaczysz jak ludzie chcą być tacy jak ty.

W naszym biznesie możemy zarabiać mnóstwo pieniędzy, jeździć na wycieczki do egzotycznych krajów i zasiadać za kierownicą wspaniałych samochodów- nagród. Mamy szansę wywalczyć prawdziwą wolność.

Jednak nic za darmo. To wymaga poświęcenia. Na początku.

Zrób to czego nie zrobią inni. Urzeczywistniaj swoje marzenia.

Zostaw coś po sobie. Zbuduj coś co przetrwa dłużej niż ty.

Randy Gage.

Powyższy artykuł napisałem w oparciu o swoją wiedze i doświadczenie ale przede wszystkim o cytaty zawarte w książce Randy Gage „Jak rozkręcić pierwszy krąg. Podstawy duplikacji w marketingu sieciowym”. Książkę tą otrzymałem kiedyś za symboliczną złotówkę. Polecam ją wszystkim, którzy chcą budować swój biznes w marketingu sieciowym.  Napisana bardzo czytelnie, zwięźle i zrozumiale. Autor w swoim życiu przeszedł drogę, jak w typowym amerykańskim śnie, od pucybuta do multimilionera. Teraz dzieli się swoją wiedzą z czytelnikami i pokazuje nam drogę jak można tego dokonać.

Jeżeli chociaż jedno zdanie z tego artykułu może być przydatne w twoim życiu, to już się cieszę.

Podziel się więc tym z nami w komentarzu.

Pozdrawiam. Zenon Filipowski

Facebook Comments

One Reply to “Pierwszy krąg”

  1. Zenon ten artykuł to REWELACJA

    Napisałeś super artykuł który jest zrozumiały dla nowych osób w biznesie
    jak i dla tych którzy są już są dłużej.
    Każdy znajdzie tu coś dla siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *