Pierwszy krok

Pierwsze kroki w każdej dziedzinie życia.

Każdy człowiek już od początku swojego życia stawia zawsze jakiś pierwszy krok.Najpierw jako dziecko uczysz się stawiać pierwsze kroki. Potem uczysz się jeździć na rowerze, idziesz do szkoły, później na studia. Zawsze musisz zrobić ten pierwszy krok, ten pierwszy raz musi się wydarzyć. Nie ma innej możliwości.

Tak się dzieje w każdej dziedzinie.

Pamiętasz jak uczyłeś się jeździć samochodem, jak to było gdy pierwszy raz usiadłeś za kierownicą?

Najlepszy pilot samolotowy a już szczególnie pilot akrobata też kiedyś musiał zacząć, aby robić to co robi . Najlepsi sportowcy też kiedyś zaczynali.

Nie masz więc chyba już żadnej wątpliwości, że zawsze i w każdej dziedzinie musisz zrobić ten pierwszy krok.

Zaczynasz pracować, poznajesz nowych współpracowników, poznajesz arkana zawodu, był początek a potem były awanse.

 Kilkadziesiąt lat pracy mniej lub bardziej lubianej.

I zasłużona emerytura.

 Na końcu zawodowej drogi zostajesz emerytem i zaczynasz swoje życie jakby od nowa. Musisz się nauczyć jak z tym faktem żyć. Stawiasz znowu pierwszy krok na tej niepewnej rzeczywistości.

Nie inaczej jest w biznesie. Pomimo wielu lat spędzonych na nauce, gdy zostajesz biznesmenem, wszystko znowu zaczynasz od początku. Dopiero praktyka, czyli ten nowy pierwszy krok pokaże Ci właściwą drogę. I albo sobie z tym poradzisz albo i nie. Doświadczenie  uczy, że wielu sobie nie radzi w biznesie.

Nie inaczej jest w biznesie z marketingiem sieciowym w tle.

W zależności od pułapu jaki sobie postawisz nowe pierwsze kroki mogą być bardzo łatwe albo piekielnie trudne.. Piekielnie trudne tylko dlatego, że jest na tym świecie zbyt wielu doradców, którzy by tam(w piekle) Ciebie widzieli.

Pierwsze kroki w marketingu sieciowym wielopoziomowym MLM

Zakładam, że o biznesie sieciowym wiesz już wszystko a przynajmniej tak Ci się wydaje.

Jak wspomniałem, także w tym biznesie, a może tutaj właśnie w szczególności, wszystko zaczyna się od pierwszych kroków.

Jakimś trafem dotarł do Ciebie ktoś, nazwijmy go sponsorem (tak biznesowo), który przekonał Cię o słuszności wstąpienia do działalności w marketingu sieciowym, do firmy, która się realizuje właśnie w takiej formie.

Przeprowadziłeś szereg długich rozmów, wysłuchałeś niejednego wykładu i postanowiłeś, że to jest właśnie ta droga, której szukałeś. Nieważne ile masz lat. Tak to zwykle się zaczyna. Ty musisz sam zdecydować czy chcesz iść taką drogą.

Nikt Cię nie może do niczego zmusić. Nikt też nie ma prawa Cię okłamywać i obiecywać gruszki na wierzbie.

Szybko się przekonasz czy propozycja była uczciwa.

Rejestracja

Niezależnie od firmy, zawsze musisz się do niej zapisać, zarejestrować.

To jest ten pierwszy krok.

Można by teraz rysować kółka, kwadraty, małpki czy króliki.

 Każda taka figura retoryczna przedstawia Twój biznes .

Najpierw jest sponsor a pod nim TY. Musisz to umieć sobie wyobrazić.

Od momentu rejestracji to Ty jesteś zawsze tym pierwszym. Sponsor jest tylko Twoim przewodnikiem.

Aby zostać zarejestrowanym musisz wykupić pakiet rejestracyjny i go opłacić. Różne są formy i wielkości pakietów rejestracyjnych. To zależy od firmy. Aby dostać się dla przykładu do klubu golfowego, też musisz wykupić pakiet rejestracyjny, czasem nazywa się go karnetem.

Do momentu dokonania opłaty jesteś tylko kandydatem na klubowicza (partnera, dystrybutora – każda firma kieruje się swoimi nazwami).

W momencie rejestracji otrzymujesz od firmy;

– Numer identyfikacyjny ID:

– Dostęp do sklepu hurtowni

– Otrzymujesz swoją stronę internetową WWW…..

– Prawo do sponsorowania nowych klubowiczów

– Dostęp do wszystkich narzędzi jakie w firmie obowiązują

– Prawo do otrzymywania wszystkich premii, nagród, bonusów itp. jakie w firmie są dostępne

– Dostęp do wszystkich imprez w firmie

Chyba dla każdego jest jasne, że w pojedynkę nie stworzysz żadnego biznesu. Musi być co najmniej dwoje, aby się coś działo.

Dlatego konieczne jest wprowadzenie do biznesu co najmniej jednej lub dwóch osób  na początek. Nazywa to się sponsorowaniem. Firmy wynagradzają ekstra bonusami właśnie wprowadzanie nowych osób do Twojego biznesu.

Te nowe osoby w momencie wejścia do Twojego biznesu też musiały dokonać zakupu pakietu wprowadzającego. Każdy zakup przeliczany jest na punkty a na koniec okresu rozliczeniowego punkty zamieniane są na złotówki, zgodnie z tabelą i procentami przyjętymi w planie marketingowym.

Suma tych punktów z zakupu Twojego i Twoich partnerów w danym okresie rozliczeniowym stanowi po przeliczeniu, Twój pasywny dochód miesięczny. Dochód wprowadzany jest do wirtualnego portfela i przekazywany do banku współpracującego z firmą a z banku do twojej kieszeni.

Są różne formy korzystania z takiego banku . Oprocentowanie jest znacznie niższe niż w każdym banku krajowym.

Możesz pobierać zapłatę poprzez fakturę jeśli masz działalność gospodarczą ale wtedy obowiązują Cię wszystkie procedury związane z Urzędem Skarbowym itd.

Nie ma jednak obowiązku zakładania działalności gospodarczej a co za tym idzie – omijane są wszystkie procedury związane z Urzędem Skarbowym. Rejestrujesz się na zasadach klubowych a Twoje wynagrodzenie ma charakter nagrody za działalność klubową.

Dwie osoby w Twoim biznesie to także dopiero kropla wody w tym Twoim dziele. Dlatego należy poinformować swoich klubowiczów, że teraz oni są w swoich biznesach tymi pierwszymi i od nich samych zależy ich dochód.

Dlatego należy pouczyć te nowe osoby aby koniecznie wprowadziły do swoich biznesów co najmniej po dwie osoby, z którymi będą realizować swoje biznesy. Dochód wtedy się znacznie powiększy.

Należałoby przyjąć założenie, że każdego miesiąca każda nowo zarejestrowana osoba wprowadza po dwie osoby. Jeśli umiesz to w myślach zobaczyć, lub  najlepiej narysuj sobie to na kartce papieru, to zobaczysz jak każdego miesiąca Twój biznes się rozrasta.

To tylko dwie wprowadzone osoby przez każdego na miesiąc.

Jeśli ktoś czytał mojego Prekursora, a którego powinien każdy czytający mój blog przeczytać, to jest tam pokazane w jakim czasie Twój biznes przy powyższym założeniu się rozwinie i do jakich rozmiarów.

Przeanalizuj tylko 12 miesięcy.

Jest tam także tabelka, która pokazuje co by było gdyby zamiast dwóch nowych klubowiczów na miesiąc, wprowadzić co najmniej 3 lub 4 albo 5 osób każdy. Zobaczyłbyś w jak szybkim tempie Twój biznes mógłby eksplodować. Zobacz poniższy obrazek . To tylko przykład.

Dla 5 ciu napisz sobie sam.

Jest tam także piękna historyjka o Pablo i Bruno. Zamiast nosić wodę wiadrami, czyli praca, dom ,praca, dom – pokazano jak lepiej wybudować rurociąg ze stałym dochodem, czyli właśnie budować sieć.

Jeśli masz problem aby wprowadzić co miesiąc dwie nowe osoby, wprowadź jedną . ALE ZRÓB TO.

Pracuj przy pomocy Internetu. Online marketing.

Powiesz być może, że nawet jedną czy dwie osoby z grona znanych Ci osób trudno jest za sponsorować.  Zgadzam się z Tobą. Prawda, że trudno ale jak to mówią dla chcącego nic trudnego. Jeśli masz swoje PO CO to na głowie staniesz, aby znaleźć odpowiednich kandydatów.

Tak jak w każdej dziedzinie, bardziej doświadczeni przełożeni, tak tutaj w marketingu sieciowym Twoi sponsorzy będą Ci  pomagać, uczyć i robić wszystko co się da aby Twój biznes szedł do przodu, przynosił zyski a co za tym idzie dostarczał upragnione dochody.

Dzisiaj w dobie Internetu wszystko jest prostsze, jednak i tego trzeba się uczyć a może w szczególności bo my jesteśmy w rozwoju technologii  bardzo opóźnieni.

Twój sponsor zaprosi Cie na spotkania szkoleniowe przy komputerze, dostarczy nagrania do odsłuchania niezbędne do nauki nowego zawodu, wskaże jakie książki musisz czytać, zaprosi Cię na spotkania szkoleniowe na żywo itd.

Twoim podstawowym zadaniem jest znaleźć osoby, z którymi chcesz współpracować a ponadto robić co miesięczną aktywność przez kupowanie produktów  firmy , z którą współpracujesz.

Ważne to jest dlatego, bo w biznesie musi być obrót czyli sprzedaż.

Spójrz na obrazek powyżej . Jednocześnie wiele osób słucha lub czyta to co nadaje jedna osoba. I to jednocześnie w każdym zakątku świata. Twój e-mail jednocześnie może być wysłany do tysięcy osób. Twój live jednocześnie oglądają tysiące osób na całym świecie.

Czy rozumiesz już potęgę Internetu?

Twoją rolą jest nauczyć się jak z tego korzystać. Trzeba może zaliczyć nie jeden kurs. Trzeba zainwestować w naukę.  To na pewno się opłaci.

Naucz się korzystać z mediów społecznościowych. Pisz bloga, dawaj posty na facebooku itd.

 

Jeśli Cię ten artykuł zainteresował , to czytaj też następny bo w nim zabiorę Cię we wspaniałą podróż w kierunku spełnienia Marzeń

Ponadto będzie mi przyjemnie jak napiszesz do tego co napisałem jakiś komentarz.

Pozdrawiam Zenon Filipowski.

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *