Refleksje po pogrzebie znajomego

Dziś byłem na pogrzebie dobrego znajomego, z którym kiedyś współpracowałem. Był kierowcą samochodowym. Przyszło go pożegnać  sporo starych znajomych, z którymi razem pracowaliśmy przy budowach Zagłębia Miedziowego. Wielu ledwo poznałem, nie mogłem przypomnieć sobie nazwisk, jednak serdecznie się ucieszyliśmy ze spotkania po latach.

No tak, ale żaden z nich nie ma pojęcia o Internecie, czy nawet o komputerze. Ledwo na komórce w zakresie podstawowym się znają. Przed niektórymi może jeszcze 20 lat życia, a oni już się poddali. Nawet nie próbują się tych nowości pouczyć, bo i po co mają to robić.
Softmarketing z DuolifeOnline to wymarzone miejsce dla działania nawet przez ludzi starszych. Mamy sporo grup o najróżniejszych  zainteresowaniach, ale mamy też grupy wsparcia gdzie liderzy swoje doświadczenia przekazują tym, którzy mają na to ochotę.
Przez cały tydzień odbywają się spotkania, warsztaty, mastermindy, webinary, które nie tylko odbywają się na żywo w Internecie,  ale są  nagrywane i można je oglądać w dowolnym, wygodnym dla ciebie czasie.
Tak , bo uczyć się muszą nie tylko ludzie starsi , ale też młodzi.
W tym leży siła naszego biznesu, że uczysz się, pracujesz i zarabiasz nie wychodząc z domu. Matki przyrządzają posiłki dla swoich rodzin i jednocześnie robią biznes.
Biznes robi się przy pomocy komputera i telefonu.
Firma promuje zdrowie, rozwój osobisty i rozwój finansowy. W tym celu organizowane są konferencje naukowe „żyj zdrowo” w kilku miastach w Polsce co miesiąc. Ponadto jednodniowe szkolenia przez najlepszych nauczycieli biznesu, oraz trzy dniowe seminaria, na których zdobywa się potężną porcję wiedzy i wsparcia.
Softmarketing stworzył także szansę dla osób takich, o jakich pisałem wyżej. Dla analfabetów komputerowych. Ważne aby mieli wsparcie najbliższych i aby oni sami tego chcieli. Jeśli to kogoś interesuje to mogę w przyszłości szerzej wyjaśnić.
W softmarketingu  można we wspaniały sposób pomóc niepełnosprawnym, obcokrajowcom, zebrać pieniądze na szczytny cel, nawet na pomoc dla bezdomnych zwierząt. Jest taka droga, bo trzeba zrozumieć, że każdy po przystąpieniu do klubu,  zostaje  AUTOMATYCZNIE LIDEREM, tym pierwszym i od niego zależy jaki sobie cel wyznaczy dla siebie i podległej mu grupy.
Może to być właśnie np. pomoc osobie niepełnosprawnej.
Na koniec przypomnę moje motto „Nigdy nie jest za późno aby zacząć od nowa…” oraz dodam słowa Jana PawłaII w nawiązaniu do pogrzebu, na  którym dziś byłem „Czas ucieka , wieczność czeka” . Warto więc wykorzystać czas jaki Ci dano aby działać. Działać dla siebie i dla innych.
Przekaż swoje uwagi w komentarzu.
Pozdrawiam Cię serdecznie Zenek Filipowski
WWW.zenonfilipowski.pl

 

 

Facebook Comments

4 Replies to “Refleksje po pogrzebie znajomego”

 1. Zenku piękne te przemyślenia. Dodam, że ta wieczność nie dotyczy ludzie starszych, ale też młodych.
  Piękny, wartsciowy wpis, a w Softmarketingu jestem całym sercem bo to system który wpasowywuje się w moje wartości.

  Dziękuje za ten wpis 🙂

  1. Dziękuje Anetko za komentarz. So0ftmarketing to też moje wartości coś o czym marzyłem od dawna. Dosłownie tak to sobie wyobrażałem a dzisiaj Jacek idealnie się wpasowuje w to na co czekałem.
   Czytałem dziś Twój blog o jednookiej. Byłem bardzo wzruszony twoją historią i tym co przeszłaś w życiu. Jesteś taka młoda a już tyle wycierpiałaś. Jednak się nie poddajesz i pięknie walczysz i pokonujesz kolejne przeszkody.
   Nie odpowiedziałem na blogu bo nie wiedziałem gdzie mogę wpisać komentarz. Serdecznie Cię pozdrawiam Zenek Filipowski

 2. Zenon , ja wiem dokladnie jak wyglada sprawa z osobami 50, 60 i wiecej lat./.. Im starsi tym barzdiej “noja sie internetu” telefonu , komputera…zamykaja sie w domach , w swoich srodowiskach i tak uplywa im kazdy dzien.. Wsrod moich znajomych , z mojego wieku , tez malo kto ma dares e-mail , nie mowiac juz o profilu na facebooku…. Prawie wszyscy narzekaja na to ze maja za mało pieniedzy i tłumacza , ze to jest powód dla którego tak sie dzieje.. A jesli powiesz komus , ze ma jeszcze szanse , ze duzo , a nawet wszystko moze zmienić , no to reaguje tak jakby slyzsal niewiarygodna bajke.. A czas rzeczywiscie płynie ..dla kazdego czy to dla mlodego czy dla starszego .. ostatnio na mojej ulicy , ktora ma 31 nmerow … zmarlo w bardzo krotkim czasie 7 osób , z czego 6 – to mezczyzni… Zycie jest piekne ale bywa za krótkie…!

  1. Właśnie ja też tak mam. Krąg ludzi z którymi przebywam jest dokładnie taki jak ty to opisujesz. Ja jednak nadal się uczę,od naszych liderów, z książek i nagrań, z webinarów. Pobieram także płatne lekcje obsługi programów w Wordzie czy Excelu a także Internetu. Uczęszczam na warsztaty poligonowe z Jackiem ale na początku było mi trudno cokolwiek zrozumieć. Ale krok po kroku zaczynam pojmować coraz więcej nowych tematów. Jak to mówią – do przodu.
   Dziękuję za komentarz. Zenek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *