Sposób na sukces

 

Kiedy w życiu nachodzą Cię wątpliwości, kiedy przestajesz wierzyć w cokolwiek, koniecznie musisz sięgnąć po dobrą książkę z serii pozytywnego myślenia. Na chwilę oderwiesz się od świata złych myśli, poczujesz nagły przypływ energii i postanowisz zmienić siebie.

————————————–I—————————————–>>>
Przeszłość                                                           Przyszłość
 

Gdyby swoje życie określić linią prostą, określić dzień w którym się znajdujesz jako 0, to wszystka na lewo od punku zero to przeszłość a na prawo od punktu zero to przyszłość.

Punkt zero to dzień dzisiejszy, tu i teraz. Od tego punktu zaczynasz odliczać swoją przyszłość, to co zamierzasz zrobić, swoje plany, swoje cele, swoje marzenia, swoje dochody, jednym słowem wszystko co chcesz, aby się spełniło. Także na tej linii odkreślaj swoje dokonania, które nastąpią od dziś.

Jest wiele książek, które mógłbym Ci polecić. Wiele z nich współczesnych, polecanych przez liderów, mówi jak osiągnąć sukces i co to jest sukces. Jednak jak się przekonasz po głębszej analizie, nie ma jednej recepty na to abyś osiągnął sukces w życiu. Mówimy o sukcesie w każdej dziedzinie, czy to w sporcie, czy w biznesie, czy w życiu rodzinnym i zawodowym itd.

„Sukces to stopniowa realizacja wcześniej ustalonych wartościowych celów, tworzących harmonijną całość i uszlachetnionych przez wiarę”.

Jak widzisz w tej definicji kryją się wszystkie wyżej wymienione hasła. Doszedł jeden element WIARA. Musisz wierzyć w to, że osiągniesz sukces.

Techniki i metody…

Od zarania dziejów zasady osiągania sukcesu nie zmieniają się nigdy. Natomiast na każdym etapie dziejów zmieniały się techniki i metody osiągania sukcesu.

O tym, że zasady nie zmieniają się nigdy doskonale ujęte to jest w Piśmie Świętym. Biblijne zasady wytrzymały wszystkie próby czasu, one też stanowiły kanwę do wszystkich książek, kaset, płyt itd.

Te same zasady spowodowały, że już król Salomon osiągnął ogromną fortunę, a było to 966 lat przed Chrystusem.

Wszystkie te omawiane zasady miały początek już u Stwórcy tego świata. To on zaplanował wszystko, pokazał jak krok po kroku należy postępować. Wytyczył swoje cele, które powoli zrealizował i powstał świat, przyroda, człowiek i wszystko gra jak w przysłowiowym szwajcarskim zegarku.

Zauważ, że wszystko ma swój początek w zarodku. Czy w Ameryce sekwoja, czy w Afryce baobab, czy też w Europie a  więc także i w Polsce dąb, wszystko zaczyna się od jednego małego zarodka. Z niego wyrastają potem potężne drzewa, piękne kwiaty, gady , owady, zwierzęta oraz człowiek.

Pomyśl jak to wszystko jest zaplanowane, przez jakąś siłę stwórczą, gdzie krok po kroku, powstaje coś pięknego, także człowiek.

Człowiek to najdoskonalsze dzieło Stwórcy. Od samego początku przechodzi różne etapy, od narodzin dziecka, aż po starców. Wszystko zgodnie z jakimś planem ustalonym przez jakąś siłę twórczą.

Ty jako istota doskonała masz możliwość brać czynny udział na poszczególnych etapach życia. Masz także możliwość zaplanowania sobie przyszłości.

Artykuł ten powstał w oparciu o wspaniałą książkę Glenna Blanda pt. „Amerykański sposób na SUKCES”.

Książka ta w latach 90 tych XX wieku, była bestsellerem. Na jej podstawie ludzie uczyli się jak planować swoje życie, jak planować drogę do sukcesu. W każdej dziedzinie, także w biznesie.

 

Wyrzuć ze swego życia słowa: „Nie potrafię”.

Od zarania dziejów, zawsze byli ludzie, którzy mówili; „To Niemożliwe”. Prawdziwą tragedią jest to, że prawie wszyscy im wierzyli. Gdyby to była jednak prawda, wspomnę tylko Edisona, braci Wricht lub Henry Forda, to nie powstały by ich wiekopomne dzieła.

Ci Twórcy wierzyli głęboko w swoje idee i nieustannie parli do stworzenia swoich dzieł.

Wiara to klucz. Potrafisz wszystko, o czym myślisz i w co wierzysz.

Marzenia.

Każdy z nas ma inne marzenia. Inne trener sportowy, inne inżynier budujący domy, inne student, inne gospodyni domowa inne też ma zwykły robotnik itd.

Każdego z nich prowadzi inna droga do osiągania sukcesu, bo sukces to spełnienie marzeń.

Atrybutem sukcesu jest zrównoważone życie, którego istotnym czynnikiem jest wiara w spełnienie marzeń.

Budowanie sukcesu.

Już filozofowie określili, że „Stajemy się tacy , w jaki sposób myślimy”. Istotnym jest fakt, że istoty ludzkie mogą zmieniać swoje życie poprzez zmianę postawy życiowej.

Jak posiejesz, taki plon zbierzesz.

Nie jest łatwo rozwijać myślenie pozytywne, ponieważ wymaga  wprowadzenia wielu nowych zwyczajów, nawyków. Jednak jest to możliwe poprzez systematyczne kształtowanie siebie.

Zaplanuj swój sukces.

Budowniczy, który ma zbudować np. wieżowiec musi mieć plan, bo inaczej taka budowla by nie powstała.

Twoje życie jest analogią takiej budowy. Możesz zaplanować szczęście albo porażki. Musisz mieć plan, jak masz postępować.

Ludzie, którzy mają cele i plany, odnoszą sukcesy. Ci co go nie mają , doznają porażek. Odpowiedź sama się nasuwa.

Cele i plany to magiczne klucze do szczęścia i sukcesu, jednak zaledwie 3% ludzi ma cele i plany nakreślone, spisane na papierze i je realizuje. Reszta ludzi dryfuje, robiąc to co im życie na co dzień przynosi.

Ludzie nie wyznaczają swoich planów z wielu powodów. Nie umieją tego robić, nie wierzą w skuteczność planowania lub mierzą zbyt wysoko, co wkrótce ich przeraża.

Przystępując do planowania od początku musisz założyć, że już osiągnąłeś cel,  do którego dążysz i działaj z entuzjazmem.

Samo ustalanie celu i nakreślenie planu nie wystarczy. Musisz określić termin kiedy chcesz go osiągnąć. To wszystko koniecznie na papierze musi być zapisane.

Na koniec musisz przystąpić do realizacji wyznaczonego celu, do działania. No i koniecznie musisz wierzyć w powodzenie, że tego dokonasz.

Twój plan działania.

Plan działania, to narzędzie, które umożliwi ci przeobrazić myśli w czyn.

Kiedy spoglądam na stare zeszyty z zapiskami, znajduję tam swoje plany. Każdego roku je sporządzałem. Stały się one moim nawykiem. Planowałem na każdym etapie swego życia i ciągle dokonywałem korekty, bo nie wszystkie ambitne cele udało mi się realizować. Były dziedziny, w których osiągałem zaplanowane cele a były też i takie, które nie ruszyłem z miejsca. Oczywiście powody były różne.

Powinieneś na początku ustalić, że będziesz absolutnie uczciwy, że postawisz przed sobą ambitne cele, że przystąpisz do działania oraz, że uwierzysz w swój plan.

Cele krótko i długo terminowe.

Zacznijmy od długoterminowych: Są nimi plany roczne, pięcioletnie oraz perspektywiczne.

Należy ustalić dziedziny planowania. Mogą to być cele duchowe, cele finansowe, cele edukacyjne oraz rekreacyjne.

Plany krótko terminowe to; miesięczne , tygodniowe, dzienne.

Każdy z nich wymaga starannej analizy, określenia daty i chyba nie muszę dodawać , musi być spisany na papierze.

Ja po latach przypominam sobie co planowałem, bo plany były na papierze, zapisane w zeszytach.

Szczegółowo planowanie omówione jest w proponowanej przeze mnie książce G. Blanda.

Temat jest ważny, omówiony jest w wielu książkach, także w najnowszych rozważaniach przez wielu autorów. Nie jest nowy. Ja też nie roszczę sobie do szczegółowej analizy poszczególnych planów. Pragnąłem wskazać, jak jest on ważny, jak bardzo przydatny okazywał się w moim, dość długim życiu.

Jak pokazałem na początku nie można zbudować wieżowca bez planu, Tak samo nie można osiągnąć sukcesu bez zaplanowanego działania.

Zakładam, że Ty też tak uważasz. Więc zacznij już dziś planować swoją przyszłość.

Jeżeli uważasz że ten artykuł wniósł w Twoje życie wartość, zostaw poniżej komentarz.

Pozdrawiam – Zenek

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *