Zbuduj swój własny rurociąg!

Co byś wybrał, gdybyś miał zarabiać na dostarczaniu
wody z pobliskiego źródła do wioski?

Wolałbyś nosić wiadra z wodą?
A może wolałbyś zbudować rurociąg?

 

Wiadra, czy rurociąg?

 

 

Rozumiem, że odsłuchałeś tego nagrania na YouTube ? Wiesz więc o co chodzi pod pojęciem rurociągu.

Wybrałeś noszenie wiader?
 Dobrze. Musisz jednak pamiętać co się z tym wiąże.
Zarabiasz od początku, gdy tylko zabierzesz się do pracy. Od pierwszego wiadra.
Jeżeli chcesz zarabiać więcej , to musisz nosić więcej wiader lub muszą być te wiadra większe.
 Musisz jednak wiedzieć, że niezależnie czy będziesz nosił większe wiadra lub większą ich ilość , w pewnym momencie trafisz na sufit zdrowia lub czasu. Doba ma tylko 24 godziny a zdrowie po jakimś czasie na pewno Ci wysiądzie od przeciążenia taką pracą.

 Mówisz, że wybrałeś budowę rurociągu?
Zgoda. Tylko pamiętaj z czym się to wiąże.
Nie od razu Kraków zbudowano, czyli nie od razu rurociąg zbudowano. Budowanie rurociągu wymaga czasu i sporo pracy. Zanim woda popłynie musisz n adal nosić swoje wiadra aby mieć się z czego utrzymać.
Inwestujesz swój wolny czas w budowanie rurociągu.
Uwierz mi, to się naprawdę opłaci, pod warunkiem , że wytrwasz i zbudujesz swój rurociąg do końca. Ten rurociąg będzie na Ciebie pracował w przyszłości.
Nawet wtedy gdy będziesz chory lub na wakacjach. On cały czas będzie dostarczał wodę do wioski a Tobie dostarczał pieniądze na spełnianie swoich kolejnych marzeń.

 

A jak to wygląda w chwili obecnej?
 
Mówisz, że teraz pracujesz? Ok. Więc pewnie otrzymujesz zapłatę za pracę od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, prawda? Gdy chcesz zarobić więcej to bierzesz na siebie większe obowiązki, tak? Starasz się o awans, gdzie masz większą odpowiedzialność, prawda? Zamiast tego możesz też zostać dłużej w pracy i robić tak zwane nadgodziny. Tak czy inaczej zapewne już to wiesz. Mianowicie niezależnie od tego czy będziesz brał na siebie większe obowiązki czy zostaniesz dłużej w pracy – w pewnym momencie trafisz na sufit. Może to być sufit zdrowia, gdzie nie będziesz mógł już wykonywać pracy ze względu na stan swojego zdrowia. Może to być też sufit czasu, kiedy nie zarobisz już więcej, bo zwyczajnie nie będziesz w stanie robić już więcej nadgodzin.

Pracujesz, ale myślisz o budowie własnego biznesu? A może już prowadzisz własny biznes? Ok. To pewnie już wiesz, że nie od razu zarabiasz krocie, prawda? Pewnie wiesz, że możesz pracować nad swym biznesem tylko w czasie wolnym – po pracy, prawda? Domyślam się, że jesteś zdolny do wszelkich wyrzeczeń, bo wiesz że kiedy już Ci się powiedzie to biznes będzie pracować na Ciebie nawet wtedy, gdy będziesz chory lub na wakacjach. Potrzeba Tylko jeszcze trochę czasu aż machina się rozkręci.

Czas.
 Każdy z nas ma go 24h w ciągu każdego dnia. Nie podlega to żadnej dyskusji. Gdybyśmy ten czas podzielili, to w uproszczeniu wyglądałoby to mniej więcej tak: 8h – śpisz, 8h – pracujesz, 8h – masz czas wolny na obowiązki i dla siebie. Mówi się, że czas to pieniądz. I wiesz co? Ja się z tym zgadzam. Bo kiedy pracujesz  to zarabiasz i Ty i firma, która Cię zatrudnia. Kiedy napiszesz coś na facebooku , wkładasz pieniądze do kieszeni Zuckerberga. Gdy oglądasz telewizję, dajesz zarobić stacji tv. Kiedy po raz kolejny  w tym tygodniu widzisz się ze znajomymi to też Twoje pieniądze gdzieś płyną. Może na alkohol? Może na jakieś atrakcje? Nie ważne. Czy chcesz czy nie, żyjemy w czasach gdzie przepływ pieniądza jest ciągły.

Moje pytanie do Ciebie brzmi:

Ile z Twojego czasu wolnego inwestujesz w coś co przynosi lub przyniesie Ci w przyszłości dodatkowe zabezpieczenie finansowe dla Ciebie i Twojej rodziny?

Bo widzisz, z czasem jest jak z pieniędzmi. Możesz go zmarnować  na głupoty, albo możesz go mądrze zainwestować. Najlepsze co możesz zrobić to zainwestować ten czas w budowę rurociągu.

Rurociąg XXI w.

Nie mam tutaj na myśli tradycyjnego biznesu, w którym to często najpierw musisz wziąć kredyt na minimum kilkadziesiąt tys zł. Potem musisz przetrwać pierwsze dwa lata, w których upada 80% firm . Następnie musisz przetrwać lub odbudowywać średnio 3 razy firmę, aby po 25 latach harówki zacząć korzystać z życia, bo firma “już” sama pracuje. Trochę teraz koloryzuję, ale oboje dobrze wiemy, że statystyki w tym temacie są nieubłagane. 

Co mam w takim razie na myśli? Już Ci mówię! 
Jak każdy robisz zakupy codziennego użytku, prawda? Najpewniej robisz to w markecie lub za pośrednictwem sklepów internetowych. Oprócz tego, że jesteś klientem tych sklepów to jesteś też ich darmową siłą roboczą. Oburzony? Niepotrzebnie. Wszyscy jesteśmy 😉 Dlaczego? Bo codziennie polecasz. Spodoba Ci się produkt, powiesz o tym koleżance. Ona to kupi, sklep zarobi, zyska klienta, ale nie wynagrodzi Ciebie za to. Nie zrobi tego, bo tradycyjne firmy na to nie stać. Mają zbyt dużo kosztów związanych z reklamą tradycyjną i pośrednikami.  
Jak myślisz? Ilu klientów robi zakupy w tym samym sklepie co Ty? Jakie to są obroty w skali miesiąca? A gdybyś miał otrzymać wynagrodzenie w postaci 1% od tego obrotu?

Biznes XXI w.

Mwa o marketingu sieciowym (z ang. multi level marketing, w skrócie MLM). To model biznesowy, w którym firma nie wykłada milionów zł na tradycyjną reklamę, tylko inwestuje w ludzi – najskuteczniejszą reklamę. To biznes, w którym nie musisz brać kredytu na start. Jedyne co musisz robić to to , do czego jesteś przyzwyczajony. Czyli kupować produkty codziennego użytku i polecać je innym, a także ich uczyć tego samego. Kiedy wybudujesz już swoją sieć konsumencką to pieniądze do Ciebie płyną niezależnie od tego co robisz. Dlaczego? Bo ludzie i tak robią i będą robić zakupy.

Garść faktów

MLM to model, w którym:
– obroty roczne wynoszą ponad 180 mld $,
– na świecie jest zaangażowanych ponad 100 mln ludzi,
To też model, z którego pochodzi ponad 20% milionerów całego świata, a samo zbudowanie biznesu do poziomu zarobków ok 50 tys zł/m-c zajmuje średnio 5 do 7 lat. Nie 25lat !
 Badania pokazują, że rozkwit tego modelu biznesowego będzie trwał do ok 2050 roku .

Jak sądzisz? Czy te liczby mogą kłamać?

Pytanie nie brzmi, czy ten biznes działa. Fakty mówią same za siebie – działa! Pytanie prawidłowe brzmi:

Czy Ty wykorzystasz to dla siebie?
Jeśli jesteś zmęczony już ciągłym noszeniem wiader…
Jeśli Twój rurociąg nadal nie działa dobrze po wielu latach pracy…
I jesteś ciekaw więcej na temat Rurociągu XXI w. to koniecznie odezwij się do osoby, która przesłała Ci ten artykuł. Wie co robi 🙂

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wielu sukcesów!
Zenon Filipowski

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *