Zbuduj wieżowiec

Dzisiaj pokażę Ci jak pewna dziewczyna zbudowała swój wieżowiec. Budowa wieżowca przypomina budowę sieci MLM .Judyta zbudowała swój wieżowiec właśnie w MLM.

 

Trochę z mojej historii.

Na przełomie lat 80 i 90 tych ubiegłego stulecia, byłem zatrudniony na kontrakcie w RFN. Byłem kierownikiem robót budowlanych ale w gotowym już wieżowcu. Wykonywaliśmy montaże ścianek z płyt gipsowych a także stropów podwieszonych. Wszystko na konstrukcjach stalowych.

Wtedy dla polaków to była nowość. Dzisiaj to już codzienność.

Jedną z zalet takich konstrukcji było to, że można je było dowolnie konfigurować a w razie potrzeby w krótkim czasie przestawić. Co jak wiadomo nie jest możliwe przy ściankach murowanych.

Budując swoje ścianki miałem okazję obserwować na co dzień budowę wieżowców, głównie z betonu i stali, jak ten na obrazku powyżej.

 W Polsce w tamtych czasach wieżowce budowano z wielkiej płyty.

Zasady budowania są zawsze takie same.

 

Budowa

Na przykładzie Judyty spróbuję budowę wieżowca przybliżyć i porównać z biznesem sieciowym.

Właśnie Judycie, Pani inżynier budownictwa, powierzono wybudowanie 20 piętrowego  wieżowca.

Dostała dokumentację na kompleksową realizację obiektu. Szczegóły techniczne , ze wszystkimi branżami wprowadzone do komputera.

Zapoznała się z harmonogramem budowy, przewidywanymi podwykonawcami, projektem organizacji budowy, planowanymi dostawcami materiałów i sprzętu.

Zapoznała się z placem budowy i rozpoczęła realizację.

Jak zwykle plac budowy na początku przypominał ściernisko, jak w piosence braci Golców.

Pierwszym kierownikiem, którego zatrudniła był od wykonania stanu surowego. Jego zadaniem było wykonanie budynku od wykopu aż po dach w stanie surowym.

 Geodeci wytyczyli główne osie budowli a robotnicy je zabezpieczyli .

Po  wytyczeniu obiektu , kolejny kierownik mechanik wprowadził na budowę spycharki i koparki.

W tym momencie Judyta pracowała już z dwoma kierownikami (w biznesie nazywamy ich liderami)

Wykopy, ponieważ pod wieżowiec zwykle są bardzo głębokie trwały sporo czasu. Jednocześnie postawiono dźwig wieżowy z możliwością podwyższenia  – dobudowania wieży w miarę potrzeby.

Kiedy wreszcie dokopano się do najniższego poziomu, przystąpiono do budowy fundamentów. Fundament to podstawa budowy. Im wyższy budynek tym głębiej musi być posadowiony.

Szalunki , zbrojenie ław fundamentowych a następnie ich zalanie betonem , to pierwszy etap budowy.

Rozpoczyna się budowa ścian nośnych i stropów podziemia. Zwykle jest to kilka kondygnacji.

Na tym etapie Judyta zatrudniła kierownika od wszelkich instalacji, które mają początek właśnie na najniższym poziomie. Głównie chodzi o kanalizację i wyprowadzenie odpływów na zewnątrz.

Jeżeli potrzebne są dla potrzeb budowli jakieś duże maszyny to należy je też wprowadzić na tym etapie ale nie koniecznie, bo często dla tych celów zostawia się odpowiednie luki montażowe.

Wieżowce mają zazwyczaj co najmniej dwie windy, które początek mają właśnie w podziemiach.

Dlatego prace przy budowie podziemia trwają tak długo i są dla obserwatora mało ciekawe bo nie widać z daleka rezultatów wysiłków wielu ludzi. Tak samo to wygląda w biznesie MLM.

Judyta już stale pracowała z trzema kierownikami. Nazwijmy ich budowlańcem, mechanikiem i instalatorem. Każdy z nich zatrudniał w swojej specjalności potrzebną ilość robotników (w biznesie partnerów)

Kiedy zakończyła się budowa podziemia, ruszyła budowa części nadziemnej. Od stanu zero aż po dach. Kolejne kondygnacje rosły na naszych oczach, z każdym dniem podziwialiśmy jak szybko teraz budowa rośnie do góry.

Na tym etapie Judyta w biznesie otrzymała do dyspozycji luksusowy samochód i odpoczęła na ekskluzywnych wakacjach . Współpracowało z nią ponad 100 aktywnych partnerów.

Znacznie wzrósł jej dochód miesięczny.

Dach wieńczy budynek, wiąże się to zwykle z małą uroczystością.

Na budowę przybył kolejny kierownik, od robót wykończeniowych.

To są już ścianki działowe, podłoża, stolarka drzwiowa i okienna, płyty elewacyjne, często ze szkła a potem malowanie,  posadzki, glazura i cały szereg innych robót zgodnie z projektem.

Jednocześnie mechanicy montują windy, elektrycy instalują przewody, lampy, gniazdka itd., Spece od robót kanalizacyjnych , wodociągowych i wentylacyjnych montują swoje instalacje i urządzenia.

Na budowie w tym czasie pracują jednocześnie setki ludzi.

Całość prac jest koordynowana przez Judytę.

Każdego dnia kierownicy są zorientowani gdzie i w jakim  terminie mają wprowadzać swoich ludzi, na poszczególne etapy.

Dziś informacje przekazuje się  przez Internet, poprzez zoomy, gdzie kierownicy w swoich biurach, ze swoimi ludźmi dowiadują się co mają robić.

Każdy z kierowników ma w Internecie wprowadzony swój projekt i sposób realizacji konkretnego zadania.

Ostatnim kierownikiem, którego zatrudniła Judyta to kierownik od wyposażenia obiektu. Oczywiście działał on już od pewnego czasu i dogrywał terminy dostawców.

Kiedy wieżowiec, po wszystkich odbiorach został przekazany inwestorowi, to Judyta czekała na następne zlecenie. Nadal była kierownikiem budowy.

Natomiast w swoim biznesie awansowała na stanowisko dyrektora.

W jej biznesie, łącznie z partnerami było już kilkaset osób.

W marketingu sieciowym to jest możliwe. Każdy może awansować aż do najwyższych stanowisk, co w  biznesie korporacyjnym jest nie możliwe.

Czy chciałbyś być jak Judyta, kierownikiem budowy a jednocześnie budowniczym własnego biznesu w MLM?

To jest możliwe. Jeśli Cię to ciekawi i chcesz wiedzieć jak? To możesz się ze mną skontaktować a podpowiem jak to zrobić.

Pozdrawiam Zenon Filipowski

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *